Dyskretna wysyłka, dostawa 24h.

superhuman logo

Peptydy w kulturystyce: jak ich używać?

W ciągu ostatnich kilku lat syntetyczne peptydy stały się jedną ze stajni przemysłu suplementów kulturystycznych. Produkty te zostały początkowo stworzone, aby poradzić sobie z niektórymi poważnymi schorzeniami, takimi jak zanik mięśni i niedobór hormonów, ale obecnie są znacznie bardziej powszechne w zwiększaniu masy mięśniowej.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych produktów, bardzo ważne jest kupowanie peptydów w renomowanych sklepach. Superhuman to miejsce, w którym możesz zdobyć te substancje, a także inne podobne chemikalia.

Oto kilka głównych rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem peptydów do kulturystyki.

Czym są peptydy w kulturystyce?

Ludzie często odnoszą się do peptydów jako suplementów kulturystycznych. Te elementy są świetne do zwiększenia beztłuszczowej masy mięśniowej w ciągu zaledwie kilku tygodni. W większości są całkowicie bezpieczne, zwłaszcza jeśli porównasz je do sterydów i innych tradycyjnych środków kulturystycznych.

Peptydy możemy znaleźć w różnych rodzajach żywności. Są to małe łańcuchy aminokwasów. W rzeczywistości peptydy są prekursorami białek. Biorąc pod uwagę, że są one mniejsze, naszemu organizmowi znacznie łatwiej jest je wykorzystać.

Peptydy organiczne można znaleźć w rybach, mięsie, jajach, soczewicy, produktach mlecznych i produktach pełnoziarnistych. Firmy tworzą syntetyczne peptydy, izolując je z żywności ekologicznej lub mieszając poszczególne aminokwasy.

Bardzo ważną rzeczą jest to, że są bardzo podobne do hormonów i innych składników organicznych. Oznacza to, że nasze ciała są w stanie rozpoznać je jako naturalnie występujące substancje.

To jeden z powodów, dla których nie powodują poważnych skutków ubocznych. Co więcej, wpływają tylko na mięśnie i kości, nie uszkadzając innych narządów.

Peptydy syntetyczne odgrywają różne role w naszym ciele. Na przykład mogą stymulować receptory greliny, zwiększając w ten sposób poziom tego hormonu.

Większość z nich działa poprzez zwiększenie rozmiaru i gęstości mięśni. Niektóre z nich będą miały również duży wpływ na kości. Peptydy mogą również promować zdrowie skóry i włosów.

Produkty są dostępne najczęściej w postaci zastrzyków.

Jak działają peptydy?

Biorąc pod uwagę, że peptydy mają podobną budowę jak hormony, będą również miały podobny wpływ. Zwykle działają poprzez wiązanie się z określonymi receptorami.

Niektóre z nich można wykorzystać do zapobiegania krzepnięciu krwi, poprawy pracy układu odpornościowego, ochrony komórek, obniżenia ciśnienia krwi, stanów zapalnych i cholesterolu.

Mówiąc o peptydach kulturystycznych, w szczególności nacisk kładziony jest na poprawę gęstości mięśni i kości. Produkt może również zapewnić określony poziom regeneracji i ochrony, a także kilka innych pasywnych korzyści, które poprawią wyniki Twoich ćwiczeń.

Peptydy i kulturystyka

Wiele z tych produktów jest sklasyfikowanych jako substancje badawcze. Oznacza to, że wciąż są w trakcie badań klinicznych i nie mogą być sprzedawane jako leki.

W większości przypadków kulturyści przyjmują je na własną rękę. Zwykle konsultują się z trenerami i innymi profesjonalistami, którzy z nich korzystali, aby znaleźć optymalne cykle i PCT.

Najczęstsze peptydy kulturystyczne to GHS lub sekretagogi hormonu wzrostu. Substancje działają poprzez zwiększenie ilości HGH w organizmie.

Za wydzielanie tego hormonu odpowiada przysadka mózgowa. Substancja ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia wzrostu mięśni, ale działa również poprzez wykorzystanie tłuszczów jako głównego źródła energii. W rezultacie użytkownik doświadczy dużego przyrostu masy mięśniowej w krótkim okresie około dwóch miesięcy.

Chociaż produkt jest bardzo popularny wśród sportowców amatorów i kulturystów, nie można go stosować przed zawodami lekkoatletycznymi. Substancja została zakazana przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski w 1989 roku.

Głównym powodem, dla którego ludzie obecnie używają peptydów zamiast sterydów, jest to, że rzadziej powodują one skutki uboczne. Co więcej, jeśli pojawią się efekty uboczne, nie będą one tak niestabilne. Eksperci uważają, że substancja ta nie spowoduje powiększenia prostaty i raka, z czego słyną sterydy.

Mimo to musisz zachować ostrożność podczas korzystania z peptydów. Chociaż są one ogólnie uważane za bezpieczne, skutki uboczne mogą pojawić się, jeśli przekroczysz dawkę lub jeśli będziesz ich używać przez zbyt długi czas.

Jakie są potencjalne korzyści peptydów?

Wpływ peptydów może się znacznie różnić w zależności od produktu, którego używasz. Używając terminu „syntetyczne peptydy”, większość kulturystów odnosi się do substancji, które zwiększają poziom hormonu wzrostu.

Oto główne korzyści, których możesz doświadczyć podczas używania tych chemikaliów:

  • Wzrost masy mięśniowej
  • Spalanie tłuszczu
  • Poprawiona regeneracja i ochrona mięśni i stawów
  • Zwiększona gęstość kości
  • Lepsza skóra i zdrowie
  • Szybsza regeneracja między ćwiczeniami

Peptydy nie tylko bezpośrednio zwiększają mięśnie, ale także powodują pasywne efekty, które poprawiają wyniki treningu. Na przykład pomagają zregenerować włókna mięśniowe, które są rozkładane podczas treningu siłowego.

W ten sposób jest mniej prawdopodobne, że doznasz kontuzji. Co więcej, mogą dać Ci zastrzyk energii i wytrzymałości, pozwalając Ci ćwiczyć ciężej, a tym samym uzyskać jeszcze lepsze wyniki.

Najczęstsze peptydy kulturystyczne

Sekretagogi hormonu wzrostu lub GHS. Niektóre z najpopularniejszych substancji z tej kategorii to:

Hormony uwalniające hormon wzrostu, które obejmują Tesamorelinę, Sermorelinę, CJC-1295 i CJC-1293.

GHRP lub peptydy uwalniające hormon wzrostu, takie jak GHRP-1, GHRP-2, GHRP-3, GHRP-4, GHRP-5, GHRP-6, Aleksamorelina i Heksarelina.

Grelina i podobne do niej związki, w tym Ipamorelin, Lenomorelin, Anamorelin, Tabimorelin i Macimorelin.

Kulturyści używają wszystkich tych elementów, aby stymulować uwalnianie ludzkiego hormonu wzrostu.

Jeśli chcesz używać tych produktów we właściwy sposób, skonsultuj się z trenerem lub profesjonalistą w dziedzinie kulturystyki. Nasza firma może również pomóc, dostarczając dodatkowe dane o produkcie i informacje jak najlepiej go wykorzystać. Odejście od tej formuły może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych, jednocześnie zmniejszając potencjalne korzyści.

Kategorie:
Tagi:
superhuman logo
© 2022 SUPERHUMAN
Wszelkie prawa zastrzeżone
usercart