Dyskretna wysyłka, dostawa 24h.

superhuman logo

O peptydach

Co to jest peptyd?

Peptydy to ciągi aminokwasów określane również jako „cegiełki” białek, są to krótkie ciągi zwykle składające się z od dwóch do pięćdziesięciu aminokwasów. Łańcuchy peptydowe są połączone ze sobą wiązaniami zwanymi wiązaniami peptydowymi.

Wiązanie peptydowe to wiązanie kowalencyjne, które jest tworzone między 2 aminokwasami, gdy karboksyl lub C-koniec jednego aminokwasu odpowiada w odpowiedzi kondensacji końcem aminowym lub N drugiego aminokwasu.

Powstałe wiązanie jest wiązaniem CO-NH i tworzy peptyd lub cząstkę amidową. Wiązania peptydowe są wiązaniami amidowymi.

Jak powstają peptydy?

Coś, z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy, to fakt, że peptydy występują naturalnie w naszych ciałach, każdy peptyd pełni inną rolę w organizmie i obejmuje: przeciwdziałanie starzeniu się, wzrost mięśni, utratę wagi i poprawę bariery skórnej. Peptydy znajdują się również w niektórych produktach spożywczych, które jemy na co dzień np. w rybach, mięsie, owsie, pszenicy i soi.

Peptydy wytworzone przez człowieka mogą naśladować niektóre z tych naturalnie występujących w organizmie, a nowe peptydy są regularnie znajdowane i syntetyzowane. Peptydy są istotną częścią natury, biochemii i biologii.

Ciągłe badanie i synteza nowych peptydów stwarza fantastyczne możliwości dla przyszłości zdrowia, dobrego samopoczucia i postępu farmaceutycznego.

Najnowocześniejsze procedury syntezy peptydów mogą stworzyć zasadniczo nieograniczoną ich różnorodność. Podczas gdy synteza peptydów w fazie ciekłej ma pewne zalety, synteza peptydów w fazie stałej jest najczęściej stosowaną obecnie procedurą syntezy.

Terminologia peptydów

Peptydy są zazwyczaj identyfikowane zgodnie z zawartymi w nich aminokwasami.

Dipeptyd to najkrótszy peptyd, składający się z 2 aminokwasów.

Tripeptyd to peptyd o 3 aminokwasach.

Oligopeptydy to krótsze peptydy składające się z garstki aminokwasów, zwykle mniej niż 10.

Polipeptydy składają się z ponad 10 aminokwasów.

Te składające się z ponad 40-50 aminokwasów są określane jako białka.

Chociaż różnorodność posiadanych aminokwasów jest głównym czynnikiem, jeśli chodzi o znalezienie różnicy między zdrowymi białkami, a także peptydami, często dokonuje się wyjątków.

Na przykład, niektóre peptydy o dłuższych łańcuchach zostały uznane za białka (takie jak amyloid beta). Również niektóre mniejsze łańcuchy białkowe są w niektórych przypadkach określane jako peptydy (takie jak insulina).

W SUPERHUMAN lubimy dostarczać naszym klientom peptydy badawcze najlepszej jakości i najwyższej czystości na rynku! W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt z naszym zespołem obsługi klienta, który jest bardzo chętny do pomocy!

Produkty wymienione w tych postach są przeznaczone wyłącznie do celów badawczych i medycznych. Do użytku wyłącznie przez przeszkolonych profesjonalistów.

superhuman logo
© 2022 SUPERHUMAN
Wszelkie prawa zastrzeżone
usercart