Dyskretna wysyłka, dostawa 24h.

superhuman logo

Peptydy na wzrost mięśni: co można stosować?

Porozmawiajmy dziś o peptydach na wzrost mięśni.

Ponieważ ludzie coraz bardziej pasjonują się kondycją i wyglądem, kulturyści oraz osoby aktywne fizycznie szukają różnych sposobów aby osiągnąć pożądane ciało w najkrótszy i najzdrowszy możliwy sposób.

Kulturyści już od jakiegoś czasu używają peptydów. Obecnie stały się one jedną z powszechnie stosowanych substancji poprawiających wydajność. Jednym z powodów, dla których peptydy zostały powszechnie przyjęte, jest to, że uważane są za substancję bardziej naturalną niż inne alternatywy, takie jak sterydy anaboliczne.

W tym artykule omówiono peptydy do wzrostu mięśni

Czym są peptydy?

Peptydy to krótkie łańcuchy białka zawierające aminokwasy. Występują naturalnie w organizmie i są przydatne w różnych procesach biochemicznych takich jak przeciwdziałanie starzeniu się, produkcja hormonów, budowa mięśni i działanie przeciwzapalne. Biochemiczna struktura peptydów jest podobna do niektórych hormonów i substancji chemicznych obecnych w ludzkim organizmie.

W świecie fitness coraz częściej peptydy są wykorzystywane do budowania mięśni, zwiększania poziomu aktywności, poprawy wyników sportowych i spalania tłuszczu. Peptydy mogą pochodzić ze źródeł zwierzęcych lub roślinnych, takich jak mięso, jajka, mleko, warzywa i fasola. Te peptydy są podobne do tego, co znajdujemy w ciele.

Tempo, w jakim organizm wytwarza peptydy, stopniowo zaczyna spadać wraz z wiekiem. W rezultacie laboratoria zaczęły wytwarzać egzogenne peptydy, łącząc aminokwasy lub izolując i koncentrując te peptydy w pakowanych produktach.

Jakie są najlepsze peptydy na wzrost mięśni?

Istnieją różne rodzaje peptydów w zależności od układu, liczby i rodzajów aminokwasów obecnych w peptydzie. Te peptydy działają różnymi szlakami, aby osiągnąć podobne wyniki, ale o różnej sile i różnych efektach.

Peptydy podobne do hormonu wzrostu (sekretagogi hormonu wzrostu – GHS) są najważniejszymi peptydami stosowanymi do promowania wzrostu mięśni, ponieważ stymulują wydzielanie ludzkiego hormonu wzrostu (HGH). Hormon ten jest odpowiedzialny za poprawę wzrostu mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej.

Oto niektóre z najlepszych z wielu rodzajów peptydów do wzrostu mięśni.

Peptyd uwalniający hormon wzrostu (GHRP)

Jest to wiodący produkt, jeśli chodzi o wykorzystanie peptydów do wzrostu mięśni. Nadal istnieją różne rodzaje GHRP. Jednak pojawiły się twierdzenia, że ​​GHRP-6 jest najlepszym z peptydów uwalniających hormon wzrostu.

GHRP stymuluje uwalnianie greliny, jednej z substancji trawiennych regulujących apetyt. Jest używany przez kulturystów i entuzjastów fitnessu, którym trudno jest zaspokoić ich wysokokaloryczne potrzeby żywieniowe. Po około 30 minutach przyjmowania GHRP powinieneś zacząć czuć się głodny.

Różne prace naukowe wykazały, że pomaga on uzyskać pożądaną beztłuszczową masę ciała. Dodatkowo wspomaga również zrzucanie tkanki tłuszczowej.

Jak korzystać z GHRP:

Zalecana dawka jest obliczana na podstawie masy ciała użytkownika.

Zalecana dzienna dawka to 1 mikrogram/kg na dzień, wstrzykiwany przed śniadaniem oraz przed pójściem spać.

Efekty stosowania GHPR:

Pobudza apetyt

Poprawia beztłuszczową masę ciała

Promuje poziom energii, dając miejsce na bardziej rygorystyczne i dłuższe sesje treningowe

Poprawia jakość snu, choć niekoniecznie wydłuża jego czas.

Wspomaga regenerację po kontuzjach i zmęczeniu po intensywnych treningach.

Ipamorelin

Ipamorelin to jeden z najnowszych osiągnięć w tej branży. Niestety wiedza o leku nie jest jeszcze tak powszechna jak GHRP. Mimo to coraz częściej korzystają z niego kulturyści i entuzjaści fitnessu, którzy nie mają problemu z zaspokojeniem dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

GHRP nie jest najlepszą opcją dla tej grupy ludzi, ponieważ niepotrzebnie pobudza ich apetyt. Wtedy na scenie pojawia się Ipamorelin.

Ipamorelin jest formą hormonu wzrostu, która naśladuje grelinę bez konieczności pobudzania apetytu w celu zwiększenia jej uwalniania. Ipamorelin zwiększa również produkcję hormonów wzrostu z przedniej części przysadki mózgowej.

Jak korzystać z Ipamorelin:

Rano zacznij od 100 mcg. Następnie możesz stopniowo zwiększać go do 200 mcg każdego dnia.

W połączeniu ze 100 mcg GRF-MOD 1-29 wykazano, że jest szczególnie użyteczny.

Zalecany jest co najmniej 8-tygodniowy cykl, maksymalnie 12-tygodniowy.

Oto efekty Ipamoreliny:

Redukuje tkankę tłuszczową

Zwiększa przyrost masy mięśniowej

Wspomaga regenerację po treningu

Działa przeciwstarzeniowo, poprawiając wygląd skóry i paznokci

Nie ma większego wpływu na poziom produkcji lub uwalniania kortyzolu w organizmie.

Heksarelina

Heksarelina jest również znana jako Egzaminorelina. To kolejny potężny GHRP, który stymuluje produkcję i uwalnianie hormonów wzrostu w organizmie. Powoduje to bardziej zauważalną, suchą masę mięśniową poprzez stymulację regeneracji komórek w mięśniach.

Różne prace badawcze wykazały, że podczas przyjmowania Hexarelin niektóre markery kostne zwiększają się, co oznacza, że ​​pomaga budować gęstość kości. Potencjalnie obniża to ryzyko rozwoju osteoporozy i/lub złamań w późniejszym życiu.

Hexarelin jest zwykle wstrzykiwany w dawce 100 mcg codziennie o tej samej porze dnia.

Jest to terapia, która trwa 30 dni

Po 30 dniach należy zrobić przerwę w stosowaniu przez tydzień lub dwa, aby osiągnąć najlepszy efekt.

Efekty heksareliny obejmują:

Zwiększa przyrosty mięśni

Promuje przyrosty siły

Redukuje tkankę tłuszczową

Stymuluje wydajność

Prowadzi do bardziej zauważalnego napięcia mięśniowego

Wspomaga proces gojenia organizmu.

Folistatyna 344

Follistatin jest coraz bardziej powszechny wśród kulturystów i entuzjastów fitnessu w ciągu ostatnich kilku lat. Jednak przyczyny tego są daleko idące.

Follistatin przyspiesza proces wzrostu komórek we wszystkich częściach ciała. To z kolei zwiększa tkankę mięśniową w reakcji na jakąkolwiek formę urazu lub stresu. Wskazały na to różne badania.

Stwierdzono, że substancja zwana miostatyną ogranicza szybkość i ilość mięśni, które można uzyskać. Jedną z dodatkowych funkcji folistatyny jest to, że działa ona również jako inhibitor miostatyny.

W związku z tym stwierdzono, że przyspiesza wzrost mięśni, ponieważ miostatyna nie ogranicza już szybkości budowania mięśni.

100 mcg folistatyny stosowane raz dziennie przez dziesięć dni do miesiąca.

Efekty folistatyny obejmują:

Stymuluje znaczny wzrost mięśni w krótkim czasie

Zmniejsza rozmiary komórek, które przechowują tłuszcz (adipocyty), zmniejszając w ten sposób gromadzenie się tłuszczu w organizmie.

Poprawia płodność

Zmniejsza utratę mięśni

Szybko zwiększa beztłuszczową masę mięśniową

Tesamorelin

Jest to jeden z peptydów uwalniających HGH. Stymulujący rozkład trójglicerydów i tłuszczów. Jest odpowiedni dla osób, które chcą zmniejszyć ilość tłuszczu w jamie brzusznej.

Chociaż jest normalnie wytwarzany w organizmie, stosowanie egzogenne stymuluje przysadkę mózgową do uwalniania GHRH. Tesamorelin stymuluje również rozpad tkanki tłuszczowej (lipolizę), tym samym zwiększając przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej.

CJC 1295

Jest obecnie coraz częściej stosowany wraz z Ipamorelinem.

Dzieje się tak dlatego, że oba działają synergistycznie, dzięki czemu obie substancje działają razem skuteczniej niż niezależnie. Ponadto CJC 1295 skraca czas regeneracji po intensywnych treningach poprzez stymulowanie poziomów wzrostu w osoczu.

Inne formy peptydów stosowane do wzrostu mięśni to BPC-157 i IGF-1.

Peptydy są coraz bardziej akceptowane w kulturystyce, ponieważ oferują bardzo naturalny sposób na uzyskanie wymarzonego ciała. Istnieją różne rodzaje peptydów na wzrost mięśni. Ale głównie działają w celu stymulowania uwalniania hormonu uwalniającego hormon wzrostu.

Kategorie:
Tagi:
superhuman logo
© 2022 SUPERHUMAN
Wszelkie prawa zastrzeżone
usercart